Mecsekszabolcs a 2-es és a 60-as autóbusszal közelíthető meg. A templomtól egy kis sétával lehet eljutni az óvodába. Az autóval érkezők számára az utcán van parkolási lehetőség.

Magyarok Nagyasszonya Római Katolikus templom Pécs     Eszperantó utcai Óvoda

Pécs, Eszperantó utca     Pécs, Eszperantó utca

Az óvoda épülete:

1981-ben épült téglaépület, melynek korszerűsítése és felújítása folyamatosan történik.

Eszperantó utcai Óvoda Pécs     Eszperantó utcai Óvoda Pécs

Két átlagos és egy kisméretű csoportszobánk van. Mindhárom szobát fenyő bútorokkal egyedi módon rendeztük be, mely barátságos hangulatot áraszt és tükrözi az óvodapedagógusok egyéniségét.

Süni csoport

Mókus csoport

Nyuszi csoport

Eszperantó utcai Óvoda Pécs     Eszperantó utcai Óvoda Pécs

A belső tereket az óvó nénik az aktualitásnak megfelelően díszítik. A folyosókat gyermekmunkák teszik hangulatossá.

Felszereltség, eszközök

Óvodánk jól felszerelt, mindhárom korosztály számára megfelelő mennyiségű és minőségű játék és a foglalkozásokhoz szükséges eszköz segíti a gyermekek szabad játékát és képességfejlődését. Törekszünk arra, hogy minél több természetes anyag vegye körül a gyerekeket.

Eszperantó utcai Óvoda Pécs     Eszperantó utcai Óvoda Pécs

Az elmúlt évek alatt mindhárom csoportban jól felszerelt gyermek könyvtárat hoztunk létre, ahol a mesekönyvek mellett az óvodásoknak szóló ismeretterjesztő könyvek is megtalálhatók.

Eszperantó utcai Óvoda Pécs     Eszperantó utcai Óvoda Pécs

Fontos törekvésünk, hogy a gyermekek eleget mozoghassanak a csoportszobában is, amit hinták, mozgásfejlesztő eszközök és mozgásos játékok segítségével értünk el. Pályázatokból bővítettük a mozgásfejlesztő eszközeinket, amiket játék időben és a testnevelés foglalkozáson is használnak a gyermekek.

Udvar

Nagy, füves, változatos domborzatú udvar tartozik az épülethez.

Eszperantó utcai Óvoda Pécs     Eszperantó utcai Óvoda Pécs

Közel van az erdő, a patak, a tó és a sportpálya.

Eszperantó utcai Óvoda Pécs     Eszperantó utcai Óvoda Pécs

A kedvező természeti környezetünknek köszönhetően sok időt tölthetnek a gyermekek a szabad levegőn az udvarban és a közeli erdőben. Nagyszerű lehetőségeink vannak a felfedezésre, a cselekvéses tapasztalatszerzésre játékidőben és a foglalkozások alkalmával.

Céljaink, pedagógiai módszereink

Óvodánk 2015 óta Örökös Zöld Óvoda.

Zöld óvoda tartalmú nevelésünk célja az, hogy ebben a páratlan környezetben a gyermekek természetes módon éljenek, sokat mozogjanak és a foglalkozásaink segítségével felfedezzék a közelebbi és a távolabbi környezetünk szépségeit.

Gyűjtsenek sok-sok élményt, tevékenykedjenek, ismerkedjenek meg a természet jelenségeivel, növényekkel, állatokkal és tanulják meg, hogy ők gyerekként mit tehetnek a környezetük védelméért és szépítéséért.

Ezáltal komplexen fejlődik egész személyiségük, megtanulnak együttműködni, alkalmazkodni és adottságaikhoz mérten kialakulnak az iskolakezdéshez szükséges készségek, képességek és gyermeki kompetenciák.

Ebben a munkában számítunk a családok együttműködésére és támogatására!